OBEC NA PRAHU VOLEB: Co čeká v roce 2018 obce? Volby na obzoru.

event_img
Začátek:22.5.2018
Stav:Lze se přihlásit
Variabilní symbol:2252018
Č. akreditace:AK/I-30/2017
Místo konání:Muzeum Jinřichohradecka, Jindřichův Hradec
Lektor:Kombinace několika přednášejících
Cena:0 Kč
Dotovaná cena pro veřejnou správu a neziskové organizace:2990 Kč

Místo konání

POZOR PŘESUN !

Z technických důvodů konferenci přesouváme na nový termín konání a uskuteční se dne 9.8.2018 v Českém Krumlově.

Setkání obcí tak bude spojeno s další konferencí -   Národním sněmem regionů soudržnosti ČR.

_______________________________________________

 

Při včasné registraci a úhradě do 5.5. máte zvýhodněnou cenu a ušetříte celých 1.000,- Kč!

Do 5.5. - dotovaná cena pro veřejnou správu a NGO: 1 990,- Kč; od 5.5. je cena  2 990,- Kč

Do 5.5. - cena pro soukromý sektor: 3 990,- Kčod 5.5. je cena 4 990,- Kč

Vezměte s sebou kolegu a získáte množstevní slevu 1 + 1 za 50%.

Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo náměstí 19/I, Jindřichův Hradec

http://www.mjh.cz

V roce 1928 byla otevřena nová expozice muzea v renesanční budově bývalého jezuitského semináře na Balbínově náměstí, kde se muzejní expozice nacházejí doposud. V roce 1935 získalo muzeum svůj nejatraktivnější exponát, Krýzovy jesličky. Od 80. let minulého století muzeum spravuje rozsáhlý komplex kostela sv. Jana Křtitele a bývalého minoritského kláštera ve Štítného ulici, který prošel náročnou rekonstrukcí.  Muzeum Jindřichohradecka uchovává ve své sbírce přes 50 tisíc položek, což představuje více než 100 tisíc sbírkových předmětů mimořádné historické, umělecké a dokumentační hodnoty.

O lektorovi

Naši přednášející jsou experti na slovo vzatí. Všichni pracují ve svém oboru.

...pro aktivní obce jedinečné navenek a přátelské uvnitř...

V říjnu 2018 se konají v České republice volby do zastupitelstev obcí v Česku - komunální volby 2018. Samospráva se bude volit ve více než 6000 obcích po celé zemi, ve třetině okrsků dojde k volbám do Senátu ČR.

Přijďte diskutovat o očekáváních, co volby přinesou a jaká legislativní smršť obce v dohlednu čeká. Složité zákony, větší trestněprávní odpovědnost, rostoucí náklady na právní expertizy, kritické podmínky pro rozvoj a plánování. S tím se prakticky denně setkávají představitelé více než šesti tisíc obcí v České republice. Zejména pro ty menší představuje legislativní džungle velmi tvrdý oříšek. Nejen praktické informace pro místní samosprávy, ale také kritické náhledy a očekávání nových komunálních voleb přinese aktiv obcí jako strategická konference. 

V ceně je zahrnuto celodenní občerstvení včetně oběda,  prohlídka města, exkurze kostela sv. Jana Křtitele, expozice jindřichohradeckého církevního umění a minoritského kláštera, muzejní noc, večerní raut, včetně skvělé ochutnávky vína.

Co se naučíte

Představitelé měst a obcí budou se zástupci státní správy, zákonodárci a dalšími řešiteli vybraných problematik debatovat o současných problémech nejen v legislativě. Diskutovat se bude o novinkách v legislativě z dílny Ministerstva vnitra ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, dopadu nařízení GDPR na obce, východiscích v řízení veřejné správy, strategický rozvoj obce a urbánní problematika, novela stavebního zákona, uzavírání smluv, evropských dotacích a projektech, podpoře zaměstnanosti či řešení zadlužení rodin, kultura a cestovní ruch aj.

Po náročném programu vás čeká sdružovací večer s rautem.

Muzejní noc - neformální diskuse a brainstorming k problematickým okruhům z oblasti  rozvoje obcí a měst, legislativních novinek, včetně větší odpovědnosti a   kritickým podmínkám pro rozvoj a plánování, evropským integračním procesům při respektování národních tradic a potenciálu kultury pro rozvoj lokalit s posezením – výměna praktických zkušeností účastníků konference.

Proč je dobré se zúčastnit

Trable obcí pod palbou otázek. Problematika rozvoje obcí a měst je přehlíženou popelkou. Málokterá oblast života zaznamenává tak intenzivní a dlouhodobou legislativní smršť jako místní samospráva. Sotva se často nepočetný tým představitelů obce naučí aplikovat jeden právní předpis, je tento zrušen a nahrazen jiným, nebo alespoň zásadně novelizován. Přitom představitelé obcí znají situaci v místě a řeší skutečné problémy vyplývající ze života, tak aby se občanům dobře žilo. 

Proto nabízíme představitelům obcí účast na celostátním setkání, které nabízí intenzivní a praktickou výměnu názoru k aktuálním problémům, umožní diskutovat klíčové otázky, které mohou představitelé obcí představit ve svých volebních programech. Následně pak ti, kteří v komunálních volbách uspějí, mohou svá konsensuální stanoviska prosazovat při hájení zájmů samospráv.
Motto setkání: ...pro obce jedinečné navenek a přátelské uvnitř...

Časový harmonogram

Registrace účastníků                                     09.00 - 09.30

Zahájení konference                                    09.30 - 09.40

Úvodní zdravice hostů                                 09.40 - 10.00

Příspěvky – I. Blok                                       10.00 - 11.00

Coffeebreak                                                     11.00 - 11.15

Příspěvky - II. blok                                       11.15 - 12.30

Příklady z praxe a prezentace                      12.30 - 13.00

Oběd                                                                 13.00 - 13.30

Příspěvky - III. blok                                       13.30 - 15.00

Coffeebreak                                                      15.00 - 15.15

Příspěvky - IV. Blok                                        15.15 - 17.40

Přijetí závěrů konference                                17.40 - 18.00

Exkurze a prohlídky                                        18.00 - 19.30

 Muzejní noc a společenské setkání    Od 20.00

Osnova

Odborný program moderuje Karel Měřínský (emeritní tajemník města Bučovice, čestný člen  Krajského sdružení tajemníků pro Jihomoravský kraj).

Představitelé měst a obcí budou se zástupci státní správy, zákonodárci a dalšími řešiteli vybraných problematik debatovat o současných problémech nejen v legislativě. Diskutovat se bude o novinkách v legislativě z dílny Ministerstva vnitra ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, dopadu nařízení GDPR na obce, východiscích v řízení veřejné správy, strategický rozvoj obce a urbánní problematika, novela stavebního zákona, uzavírání smluv, evropských dotacích a projektech, podpoře zaměstnanosti či řešení zadlužení rodin, kultura a cestovní ruch aj.

Pro koho je kurz vhodný

Na konferenci se sjedou představitelé měst a obcí, kteří budou sdílet své praktické zkušenosti s projekty a procesy vedoucími k zlepšování práce obce, města, úřadu a jeho municipálních organizací. Své praktické poznatky a příklady předá celá řada zkušených starostů, místostarostů, tajemníků a a dalších představitelů měst a obcí ČR, kteří pravidelně tento konferenci navštěvují a podporují.

Naše vstřícná nabídka je směřována nejen na starosty, místostarosty, tajemníky a vedoucí odborů regionálního rozvoje, kultury a cestovního ruchu měst, obcí a krajů a další vedoucí úředníky municipalit na jedné straně, ale také na zástupce z neziskového sektoru, soukromého sektoru, odborníky, experty, poradce a představitele akademické obce na straně druhé. Oslovujeme také investory a podnikatele a zástupce médií. Zveme také další VIP představitele politického a společenského života.

Přihlásit se

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Informace k přihlašování na semináře:

  • Přihlášky jsou přijímány pouze elektronicky.
  • Po vyplnění a odeslání elektronického přihlašovacího formuláře obdrží účastník e-mailem potvrzující automatickou odpověď o registraci.
  • V případě volby platby převodem, slouží tato automatická odpověď jako podklad pro realizaci úhrady účastnického poplatku. Zálohovou fakturu zasíláme pouze na vyžádání!
  • V případě, že Vám nebyl potvrzující e-mail doručen, prosím kontaktujte nás na tel.č. 725 993 812 nebo e-mailem na vzdelavani@i-erc.cz a my úspěšné přijetí vaši přihlášky ověříme.
Informace k platbě:
  • Platbu prosím poukazujte na účet č. 226 175 786/0600 vedený u MONETA Money Bank, pod variabilním symbolem objednaného vzdělávacího semináře.
  • Vyúčtovací daňový doklad obdrží účastník v den konání semináře.


Fakturační údaje

Organizace:

Ulice:

Město:

PSČ:

IČO:

DIČ:

Číslo účtu:

Veřejná správa/NGO:
Dotovanou cenu uplatníte kliknutím do tohoto pole:

Kontaktní osoba

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

E-mail:

Slevový kód:

Způsob platby:
PřevodemHotově

Poznámka:

Smluvní podmínky:
Souhlasím se smluvními podmínkami

Seznam účastníků

TitulJménoPříjmeníDatum narozeníMísto narozeníFunkceMobil

Zaškrtněte toto pole pro úspěšné odeslání formuláře: