BEZPEČNÁ SMLOUVA aneb jak bezpečně uzavírat smlouvy a jak se vyvarovat jejich neplatnosti

event_img
Začátek:28.1.2021
Stav:Lze se přihlásit
Variabilní symbol:2101210
Č. akreditace:AK/I-30/2017
Místo konání:On-line
Lektor:Mgr. Veronika Odrobinová
Cena:2400 Kč
Dotovaná cena pro veřejnou správu a neziskové organizace:1900 Kč

Místo konání

On-line školení,  živý přenos
účastníci den před seminářem (nejpozději odpoledne do 14:00 hod) obdrží materiál ke kurzu v PDF formátu

JAK BUDE ŠKOLENÍ PROBÍHAT:
- On-line školení proběhne přes aplikaci ZOOM.
- Připojení je velmi jednoduché, den před školením (nejpozději odpoledne do 14:00 hod) vám zašleme návod na připojení a přístupové údaje.

 

KONTAKTY:

  • kontakt pro ověření přijetí přihlášky na kurz
  • další dotazy ohledně terminu kurzu a fakturace

Zákaznická linka 
pondělí - pátek:  10:00 - 13:00

  • e-mail: kurzy@i-erc.cz
  • telefon:  736 251 253 

 

 

O lektorovi

Veronika Odrobinová je advokátkou, která se ve své praxi zaměřuje zejména na pracovní právo, bankovní a finanční právo, fúze a akvizice a právo obchodních společností. Je zakládající partnerkou advokátní kanceláře GT Legal. Působila více než 20 let v několika mezinárodních advokátních kancelářích. Absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a studovala rovněž na Université des sciences sociales v Toulouse. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky a francouzsky. Vedle své advokátní praxe se Veronika Odrobinová věnuje i publikační činnosti – je spoluautorkou komentáře k zákoníku práce nakladatelství C. H. Beck a dále pravidelně publikuje odborné články. Také je místopředsedkyní představenstva Czech Employment Lawyers Association, členkou Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů a European Employment Lawyers Association.

Jak připravit, nebo podepsat, opravdu bezpečnou smlouvu?

Nespoléhejte na pochybné smluvní vzory z internetu, které často neodpovídají aktuální právní úpravě, a u kterých si nemůžete být jisti, že budou obsahovat ujednání vhodná pro řešení Vaší konkrétní situace. 

 

 

Co se naučíte

Zejména upozorníme na zásadní změny a ukážeme, jak se lze pastím vyhnout, ukážeme, co je dobré ve smlouvě ujednat, aby si strana vylepšila svoji smluvní pozici. Zmíněna bude též aktuální judikatura a judikatura nadále použitelná z předchozího období. Výklad je vysoce prakticky zaměřen na problematiku kontraktačního procesu z hlediska nového občanského zákoníku, který sice přinesl řadu liberálních pravidel, které mohou strany při uzavírání smluv využít, mohou však znamenat i pasti, do nichž se lze snadno chytit. Věnuje se především problematickým aspektům uzavírání smluv řešených i neřešených rozhodovací praxí českých soudů. Na příkladech z praxe (zejména podrobný rozbor desítek konkrétních vybraných problémových smluvních ustanovení a jejich důsledků, výhody a nevýhody pro jednotlivé smluvní strany) a judikatury českých soudů (zejména Nejvyššího soudu ČR) budou zdůrazněny nejčastější chyby a omyly (a to jak věcné, tak formulační) při uzavírání smluv a nastíněny možné způsoby řešení, tipy a triky jak postupovat při konstrukci smluv a posuzování jejich ustanovení.

Přidaná hodnota: projdete si krok za krokem samotnou tvorbu smlouvy podle nejnovějších poznatků z praxe od samotného počátku. V průběhu i na konci semináře bude poskytnut prostor pro dotazy účastníků.

 

 

Proč je dobré se zúčastnit

Jak sestavit, nebo odsouhlasit opravdu „bezpečnou smlouvu“, to je otázka, které se věnuje náš seminář. Počínaje 1.1.2014 vstoupil v účinnost velmi diskutovaný zákon č. 89/2012 Sb., nový občanský zákoník (dále jen „NOZ“). Co se od té doby změnilo a jak funguje smluvní právo podle něho v praxi?  O ustálené judikatuře zatím nelze ještě stále hovořit, dokonce není výjimkou, že na obdobnou problematiku smlouvy reagoval např. Nejvyšší soud dvakrát kladně a dvakrát záporně.  Nicméně se nám poměrně jasně začíná projevovat ustálená kontraktační praxe, která dává vědět, jak tvořit smlouvy a na co si v nich dát pozor. Co je již dnes zbytečné a co naopak nutné. Ještě před vznikem samotné smlouvy je třeba dodržet celou řadu povinností. Někdy si nelze všechno jen tak rozmyslet. Tedy ne bez právních následků.

Časový harmonogram

On-line školení,  živý přenos

09.00-09.30 připojení účastníků.
09.30-12.00
I. blok odborného programu.
12.00-12.15 přestávka 
12.15-14.00
II. blok odborného programu.

 

 

Osnova

· Výkladová pravidla občanského práva

· Předsmluvní odpovědnost

· Kdo může smlouvu uzavřít

· Jak uzavřít smlouvu (kontraktační proces).

· Forma smlouvy.

· Všeobecné obchodní podmínky.

· Adhezní smlouvy.

· Problematická ustanovení smluv.

· Neplatnost smlouvy.

 

 

Pro koho je kurz vhodný

Pro všechny, kteří se v praxi zabývají uzavíráním smluv. Právníkům (advokátům, advokátním koncipientům, podnikovým právníkům a jiným), ale také členům statutárních orgánů obchodních korporací, živnostníkům, představitelům státních organizací, obcí a krajů, úředníkům a dalším zájemcům, kteří ve své praxi uzavírají smlouvy.

 

 

Přihlásit se

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Informace k přihlašování na semináře:

  • Přihlášky jsou přijímány pouze elektronicky.
  • Po vyplnění a odeslání elektronického přihlašovacího formuláře obdrží účastník e-mailem potvrzující automatickou odpověď o registraci.
  • V případě volby platby převodem, slouží tato automatická odpověď jako podklad pro realizaci úhrady účastnického poplatku. Zálohovou fakturu zasíláme pouze na vyžádání!
  • V případě, že Vám nebyl potvrzující e-mail doručen, prosím kontaktujte nás na tel.č. 725 993 812 nebo e-mailem na kurzy@i-erc.cz a my úspěšné přijetí vaši přihlášky ověříme.
Informace k platbě:
  • Platbu prosím poukazujte na účet č. 2001067847/2010, pod variabilním symbolem objednaného vzdělávacího semináře.
  • Vyúčtovací daňový doklad obdrží účastník v den konání semináře.


Fakturační údaje

Organizace:

Ulice:

Město:

PSČ:

IČO:

DIČ:

Číslo účtu:

Veřejná správa/NGO:
Dotovanou cenu uplatníte kliknutím do tohoto pole:

Kontaktní osoba

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

E-mail:

Slevový kód:

Způsob platby:
PřevodemHotově

Poznámka:

Smluvní podmínky:
Souhlasím se smluvními podmínkami

Seznam účastníků

TitulJménoPříjmeníDatum narozeníMísto narozeníFunkceMobil

Zaškrtněte toto pole pro úspěšné odeslání formuláře: