Regionpartner /centrum pomoci regionům/ o.p.s.

Moderní vzdělávací instituce s aktivním přístupem k celoživotnímu vzdělávání, včetně nových a netradičních metod. Jsme vyhledávaným poradcem a spolehlivým dodavatelem kvalitních informačních, poradenských a vzdělávacích služeb. Máme vlastní know-how v oblasti rozvoje a modernizace vzdělávacího procesu. Základem naší nabídky je efektivita, kvalita a využitelnost  vzdělávacích programů a většina z nich je akreditovaná u MV ČR, MŠMT ČR a MPSV ČR.

Vyberte si z následujíciho kalendáře otevřených kurzů.

Pro snadnější vyhledání využijte filtraci podle data, místa, oboru, lektora, akreditace.

Zasílání nabídek: napište nám na kurzy@i-erc.czBudeme Vás pravidelně informovat!

Přehled akreditovaných kurzů naleznete ZDE

Vzdělávání na míru a katalog kurzů ZDE

Od:
Do:
Druh:
Místo:
Obor:
Lektor:

PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE A SOUVISEJÍCÍ ČINNOSTI V ROCE 2021 V NÁVAZNOSTI NA „NOVELU STAVEBNÍHO ZÁKONA“

Umět pouze řemeslo pro úspěch nestačí! Praktický 1 denní kurz zaměřený na vše, co na stavbě potřebujete, nejen o projektové dokumentaci a stavebních dokumentech. Žádaná a „ostrá“ témata jako je výkresová a stavební dokumentace, stavební deník, normy, bezpečnost práce a povinná školení. Každý účastník obdrží studijní  materiál zpracovaný lektorem - sborník 50 stran. Velmi zkušený lektor s účastníky školení projde jednotlivé druhy dokumentace pro umísťování staveb, dokumentace pro povolování staveb a dokumentace pro odstraňování staveb. Seminář se věnuje i ekonomické části dokumentace (smluvním ujednáním, souhrnnému rozpočtu, správnému rozdělení výkazu výměr) a normovým hodnotám. Lektor kurzu projde i činnosti spojené s výstavbou, jako je autorský dozor, technický dozor či koordinátor BOZP.

Získáte cenný výklad soupisu prací, dodávek a služeb (výkazu výměr) z  hlediska možností změn zadání a realizace ve veřejných zakázkách.

 

 

11.1.2022
Praha - školicí centrum
Právo
Seminář
Ing. Jiří Blažek


SPISOVÁ A ARCHIVNÍ SLUŽBA v roce 2022 (včetně aktuálního stavu úpravy eSSI a novelizace právních předpisů spisové služby)

On-line školení, živý přenos
Správně, efektivně a v intencích nejnovější legislativy.
Řádná správa dokumentů je věcí jak jednotlivců, tak i privátních subjektů a v neposlední řadě i veřejné správy. Spisová služba aktuálně čelí novým výzvám  v podobě elektronického dokumentu, elektronického úřadování, podepisování a dlouhodobého ukládání elektronických dokumentů. Stále se zrychlující změny právního prostředí, ve kterém spisová služba funguje, kladou zvýšené nároky na odbornost a soustavné sledování nových směrů a informací v oboru. Výzvu představují i evropské předpisy, např. evropské nařízení GDPR, nařízení eIDAS a také nové české právní předpisy o digitalizaci státní správy a novelizace předpisů stávajících, které mají významný vliv na výkon spisové služby zejména v její elektronické podobě.  

Seznamíte se s novinkami, současnou praxí a postihy v archivní a spisové službě. Proberete si, mimo jiné, významná stanoviska a názory na často pokládané dotazy, které vyplynuly z výkonu spisové služby a archivní péče, nebo z poznatků při kontrolní činnosti.

 

 

11.1.2022
On-line
Právo
On-line seminář
Mgr. Jan Schwaller


Jak OVLÁDAT MOZEK a MYSL aneb 2022 znovu a lépe

Byl Tvůj rok 2021... nestabilní? ... těžký? ... finančně náročný? ... depresivní a frustrující? ... bez víry v dobrý konec? ... průměrný, šlo to? ... dobrý, ale mohl být lepší? ... už mi o něm ani nemluv!? Pojď to změnit a udělej z následujícího roku své mistrovské dílo! Jak bude vypadat? Jak se v jeho průběhu budeš cítit? To je už jen na Tobě.  Odhal „kazítka”, nástrahy a nechtěná nastavení mysli, která si nosíme každý s sebou. Nauč se s nimi efektivně pracovat a jak si můžeš měnit svůj mozek k lepšímu. Naše realita vypadá přesně podle našit myšlenek, přesvědčení a pocitů.

Nauč se lépe ovládat svoji mysl a tím dosahovat vynikajících výsledků v práci a spokojenosti v soukromém životě. Výsledky, kterých dosahujeme, jsou důsledkem působení programů běžících v naší mysli, v naší vnitřní realitě a určují naše jednání, které se promítá do reality vnější, do vnějšího světa. Nauč se, jak si měnit situace ve svém životě ve svůj prospěch a jak vystoupit ze stavu „oběti“, kdy jsi snadno ovlivnitelný/ná vnějšími vlivy. Rozhodnutí je pouze na Tobě. Alice Ti prozradí veškeré nástroje a tajemství jak být panem svého osudu a života snů.

To, co jsi zažíval/la v minulosti vzniklo z Tvých starých vnitřních nastavení. Nauč se ovládat svou mysl a měnit si svá vnitřní nastavení a staneš se i pánem svého osudu. Podle kvantové fyziky máme každou sekundu neomezené možnosti pokračování našeho příběhu. Jak bude vypadat to Tvoje pokračování, co dál chceš žít? Nastav si to, prociť to a žij to!

Ve webináři Tě Alice provede konkrétními kroky k vytvoření Tvého roku 2022 v radosti, hojnosti a s vnitřním naplněním.

14.1.2022
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Alice Nehybová


FACEBOOK pro MARKETÉRY - workshop pro PR a CRM on-line manažery

On-line seminář,  živý přenos

Jsou sociální média Vašimi vodami? Pak víte, že on-line marketing jde velmi rychle kupředu. To, co platilo minulý měsíc, už dnes nemusí fungovat. Pokud chcete patřit mezi nejlepší, posuneme Vás o velký skok dál. Poznejte nejnovější trendy, ale i ty budoucí, získejte detailní případové studie, rozšiřte své kontakty a nabijte se energií. Právě pro Vás je jako ulitý workshop Facebook, na který se sjedou top markeťáci z celé ČR.
 

Honza Škraňka, propagátor sociálního marketingu a přední česká osobnost v guerillové kampani, Vás během několika hodin školení provede praktickými ukázkami efektivního využívání této sociální sítě pro promování brandu Vaši značky nebo běžnou komunikaci s klienty.

Školení má podobu workshopu, kdy Vám ve studentském sešitu vzniká paralelně Váš akční plán, struktura redakčního obsahu (contentu), rozdělení kompetencí či plán budgetu reklamní kampaně. Poměrnou část času strávíte v nástrojích Facebook CreatorStudio a Fasebook Business. Je vyžadováno, aby účastníci měli na školení svůj počítač se svým Facebook účtem.

 

 

 

25.1.2022
On-line
PR a marketing
On-line seminář
Ing. Jan Škraňka


ÚLOHA STATUTÁRNÍHO ORGÁNU VE SPOLEČNOSTI A JEHO KLÍČOVÉ POVINNOSTI

Vyhýbání se zákonným povinnostem je pro statutární orgán společnosti jako nálož třaskaviny. Jaká je odpovědnost statutárního orgánu aneb "dvakrát měř a jednou řež"? Co musí vědět statutár, aby mohl v noci v klidu spát? Poznejte temná zákoutí zákonů, která určují pravidla podnikání. Velkému množství povinností statutárního orgánu odpovídá rovněž velká míra odpovědnosti, kterou za své (pře)činy nese. Pozor na zlehčovací myšlenku „dělají to tak všichni“, protože když vyvstanou skutečné problémy a spory znamenají pak vážné ohrožení pro celou společnost, kde působíte. Vedení společnosti sebou přináší mnoho povinností a s tím související i odpovědnost vůči jejím členům. V zásadě všechny tyto povinnosti s sebou přináší riziko nezanedbatelné sankce v případě jejich nesplnění a všechny se dotýkají téměř každého českého podnikatele nebo i cizinců podnikajících v Česku. Je tak základní povinností každého manažera, ať již zaměstnance, nebo člena statutárního orgánu, aby se s těmito povinnostmi seznámil a neohrozil tak svou společnost jejich opomenutím či nedostatečným splněním. Na praktických příkladech Vám ukážeme, do jakých situací se můžete ve vedení společnosti dostat a jakým způsobem je máte správně řešit.

 

 

26.1.2022
Praha - školicí centrum
Právo
Seminář
Mgr. Petra Jirásková Málková


SEBEKOUČINK aneb vzorce myšlení pro řešení problémů

On-line školení, živý přenos
Staň se tím, kým můžeš a chceš být. Dokážeš víc, než si nyní umíš představit.
 
Pokud přemýšlíme o problému, o tom, co nám vadí nebo o tom, co je špatně, většinou dostáváme stále stejný výsledek – zvyšujeme svůj stres. Posilujeme bloudění v bludném kruhu. A zhoršujeme své nepříjemné pocity.

V čem to vězí?! Vše je v hlavě! Získejte praktický návod, jak z toho bludného kruhu konečně ven. Pusťte se do práce se svým mozkem a jednoduchou technikou začněte měnit své podvědomé programy a tak se Vám začne velmi rychle proměňovat svět kolem Vás a Vaše pocity z něj. Ukážeme Vám nevyhovující vzorce, dle kterých nevědomky jednáte zas a znova a brání vám posunout se dál. Vytáhneme na světlo, co doopravdy chcete, a proč to nemáte. Začněte právě teď a registrujte se na online seminář.

 

 

27.1.2022
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Mgr. Irena Dušková


Přeprogramování mysli, aneb ŠTĚSTÍ SE DÁ NAUČIT

Změna je dar, který získáte přeprogramováním mysli.

,,Štěstí se dá naučit." Motto Karla Voříška

 • Chcete změnit svůj život k lepšímu, nehledě na vnější podmínky?
 • Chcete se každý den probouzet s pocitem, že váš život má smyl a máte ho pevně ve svých rukách?
 • Chcete udělat změnu, ale chybí vám odvaha a vytrvalost?
 • Chcete se zbavit katastrofických myšlenek a obav z nejistoty, co by se mohlo stát?
 • Chcete ve svém životě posunout limity možného?
 • Chcete si zvýšit sebevědomí a umět korigovat svého vnitřního kritika?
 • Chcete lépe vycházet s lidmi a mít lepší vztahy?
 • Chcete vidět svět v lepším světle a mít více optimismu a energie?
 • Chcete cítit, jaké to je si plnit své sny a plány?
 • Chcete zažívat něco výjimečného?

Pak přijďte na náš sebepoznávací kurz, kde se naučíte kreativní techniky podporující osobní proměnu a nejnovější poznatky z neurovědy. Jakmile pochopíte, že jste to zrovna Vy, kdo má plnou moc nad svým životem a jste jediným řešením, které ovlivňuje, jestli děláte práci svých snů, žijete v bohatství i zdraví a máte harmonické vztahy, můžete si pogratulovat. Vstoupili jste do života neomezených možností.

Dozvíte se více o potenciálu mysli, jak přenastavit její omezení a naučit se něco z NLP (neurolinguistického programování).

 

 

 

27.1.2022
Praha - školicí centrum
Osobnostní rozvoj
Workshop
Více lektorů


OBECNÍ ZPRAVODAJ a RADNIČNÍ PERIODIKA - Základní principy při tvorbě a rozvíjení kvalitních obecních zpravodajů

On-line školení - živý přenos

Obecní zpravodaj je hlásná trouba radnice. Osvojte si hlavní pravidla a principy pro vydávání dobrého radničního periodika. Za jedno dopoledne Vás seznámíme s doporučeným obsahem, strukturou, vhodnou grafickou a komunikační podobou a zákonnými limity při vydávání radničních nebo regionálních zpravodajů. Objektivita a vyváženost obsahu radničních periodik je základem komunikační strategie radnice a na semináři získáte praktické příklady dobré a špatné praxe.

 

 

 

1.2.2022
On-line
Právo
On-line seminář
Ing. Jan Škraňka


Dopady GDPR v roce 2022 - vše co potřebujete vědět

On-line školení, živý přenos
Ani v roce 2022 není možné se vyhnout dopadům GDPR
povinné subjekty jak ve veřejném tak soukromém sektoru musí dodržovat řadu povinností a respektovat práva subjektů údajů. Sledovat vývoj v této oblasti a současně jej porovnat s praxí Úřadu pro ochranu osobních údajů je hlavním námětem semináře, který jsme pro Vás připravili.

Seminář, který Vás na vše, co Vás může v aplikační praxi potkat, dobře připraví a informačně vybaví.  Seminář poskytuje jedinečnou bázi znalostí, potřebných pro plné pochopení požadavků pro ochranu dat a pro seznámení se s praktickými přístupy při implementaci GDPR. Seznámíte se s aktuální praxí a dopady tohoto nařízení, s důrazem na praktické poznatky nutné ke správné aplikační praxi. Získáte názorný návod, jak správně a bez pochybení GPDR implementovat ve vaší organizaci.

Dozvíte se také jaká je aktuální situace v procesu přípravy nového nařízení ochrany soukromí v oblasti informačních služeb (ePrivacy), který může ovlivnit některé stávající postupy (zasílání obchodních sdělení a problematika cookies).

Výhodou je živá diskuse o podobě a obsahu všech dokumentů, které jsou v souvislosti s GDPR potřeba u každého, kdo osobní údaje zpracovává.

 

 

7.2.2022
On-line
Právo
On-line seminář
JUDr. Eva Kuzmová


TIME MANAGEMENT IV. GENERACE aneb pánem svého času jednoduše, ale účinně

On-line školení, živé vysílání

Time Management neznamená, že se stanete stroji na plnění úkolů. Podíváme se na organizaci času jinak, konkrétně z pohledu time managementu 4. generace. 
Naučíte se vytváření individuálního systémů plánování času a způsobu myšlení. Poznáte vybrané zásady a techniky řízení času. Metody IV. generace, které lze snadno uvést do praktického života a jež přinášejí rychlý a prokazatelný efekt. 


 

9.2.2022
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Mgr. Věra Máchová


Dokumenty vyžadované při finanční kontrole a interním auditu v roce 2022

On-line školení, živý přenos

Seminář je zaměřen na prohloubení a aktualizace poznatků nutných pro výkon finanční kontroly nebo interního auditu. Posluchači obdrží na kurzu písemné materiály zpracované lektorkou. Určeno pro pracovníky, kteří provádějí kontrolu nebo interní audit v obcích, krajích, příspěvkových organizacích, státních orgánech, u příjemců veřejné finanční podpory, a také pro vedoucí zaměstnance. Zúčastnit se mohou rovněž členové kontrolních a finančních výborů zastupitelstva.

 

 

15.2.2022
On-line
Ekonomika a finance
On-line seminář
Ing. Miroslava Pýchová


SPISOVÁ A ARCHIVNÍ SLUŽBA v roce 2022 (včetně aktuálního stavu úpravy eSSI a novelizace právních předpisů spisové služby)

Správně, efektivně a v intencích nejnovější legislativy. Řádná správa dokumentů je věcí jak jednotlivců, tak i privátních subjektů a v neposlední řadě i veřejné správy. Spisová služba aktuálně čelí novým výzvám  v podobě elektronického dokumentu, elektronického úřadování, podepisování a dlouhodobého ukládání elektronických dokumentů. Stále se zrychlující změny právního prostředí, ve kterém spisová služba funguje, kladou zvýšené nároky na odbornost a soustavné sledování nových směrů a informací v oboru. Výzvu představují i evropské předpisy, např. evropské nařízení GDPR, nařízení eIDAS a také nové české právní předpisy o digitalizaci státní správy a novelizace předpisů stávajících, které mají významný vliv na výkon spisové služby zejména v její elektronické podobě.  

Seznamíte se s novinkami, současnou praxí a postihy v archivní a spisové službě. Proberete si, mimo jiné, významná stanoviska a názory na často pokládané dotazy, které vyplynuly z výkonu spisové služby a archivní péče, nebo z poznatků při kontrolní činnosti.

 

 

 

 

 

 

 

15.2.2022
On-line
Právo
On-line seminář
Mgr. Jan Schwaller


SEBEKOUČINK aneb vzorce myšlení pro řešení problémů

Staň se tím, kým můžeš a chceš být. Dokážeš víc, než si nyní umíš představit. Pokud přemýšlíme o problému, o tom, co nám vadí nebo o tom, co je špatně, většinou dostáváme stále stejný výsledek – zvyšujeme svůj stres. Posilujeme bloudění v bludném kruhu. A zhoršujeme své nepříjemné pocity.

V čem to vězí?! Vše je v hlavě! Získejte praktický návod, jak z toho bludného kruhu konečně ven. Pusťte se do práce se svým mozkem a jednoduchou technikou začněte měnit své podvědomé programy a tak se Vám začne velmi rychle proměňovat svět kolem Vás a Vaše pocity z něj. Ukážeme Vám nevyhovující vzorce, dle kterých nevědomky jednáte zas a znova a brání vám posunout se dál. Vytáhneme na světlo, co doopravdy chcete, a proč to nemáte. Začněte právě teď a registrujte se na online seminář.

 

 

15.2.2022
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Mgr. Irena Dušková


KATASTR NEMOVITOSTÍ jako veřejný seznam a dobrá víra v zápisy v katastru 2022

Katastr je veřejný seznam a vyvstávají otázky, jak to je se zápisy v dobré víře?

Co platí? Poznejte současnou praxi na katastru přímo od zdroje!

Zjistíte současné poznatky související se změnami právních předpisů, kterými se činnost katastrálních úřadů řídí a upozorníme Vás na jejich dopad na základní zásady veřejného seznamu tak, jak byly nastaveny dle občanského zákoníku od 1.1.2014.

Získáte:

 • Přehled o funkcích, zásadách, obsahu a předmětu katastru nemovitostí jako veřejného seznamu.
 • Přehled o zápisech práv a jiných údajů do katastru nemovitostí, právních prostředcích k opravě chybných údajů v katastru nemovitostí, o revizi a obnově katastrálního operátu, o poskytování údajů z katastru nemovitostí a právních důsledcích porušení povinností na úseku katastru nemovitostí.
 • Jakou má katastr nemovitostí vazbu na další evidenční systémy týkající se nemovitostí.
 • Seznámíte se detailně s právní úpravy, judikatury, literatury a příkladů z oblasti katastru nemovitostí prostředkovat jejich poznání a praktické použití.
 • Dotazy z praxe pro lepší orientaci při využívání všech dostupných údajů z katastru.

 

 

22.2.2022
On-line
Právo
On-line seminář
Ing. Naděžda Vitulová


TŘI NÁROČNÉ SITUACE V PRAXI VEDOUCÍHO PRACOVNÍKA

On-line školení, živý přenos
 

Zásady a techniky moderního managementu a  jejich praktická aplikace při řešení tří náročných situací v praxi vedoucího:

1.) efektivní zadávání a delegování úkolů,

2.) vytýkání nedostatků podřízenému, 

3.)  řešení konfliktů mezi podřízenými.

 

23.2.2022
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Mgr. Věra Máchová


VEŘEJNÉ VYSTUPOVÁNÍ aneb JAK VYZRÁT NA MÉDIA a STÁT SE NOVINÁŘEM

Jste tím, jaký obraz o Vás mají druzí! Public relations, vystupování na veřejnosti a v médiích, krizová komunikace…to jsou dovednosti, bez kterých se v moderní době neobejdete! Mluvit přirozeně a přesvědčivě, reagovat na nepříjemné dotazy, zachovat klid a rozvahu i ve vypjatých situacích. To vše patří k základním komunikačním dovednostem schopného manažera. Naučíme Vás, jak se zbavit trémy a neztratit hlavu nebo hlas, pokud se znenadání ocitnete před kamerou nebo mikrofonem, jak komunikovat s veřejností, obchodními partnery nebo klienty firmy, jak zpracovávat informace nebo psát tiskové zprávy. Rozebereme s Vámi skutečné situace, které se mediálně odehrály. Poukážeme na vystoupení různých osobností v televizním zpravodajství, která společně analyzujeme. Takže se na konkrétních případech učíte vhodně reagovat a nepoškozovat vlastní zájmy, nebo zájmy společnosti, kterou zastupujete. Vyzbrojíme Vás praktickými dovednostmi pro komunikaci na veřejnosti a  pro pohyb v mediální krajině. Zejména Vás naučíme práci s textem, s mikrofonem, vystoupení před publikem, vystupování před kamerou, veřejné diskuse a konfrontace, ovlivňování veřejného mínění, PR propagace. A aby to byla chvílemi i trochu zábava, budeme si občas i interaktivně zahrávat s Vaší představivostí.

 

 

23.2.2022
Praha - školicí centrum
PR a marketing
Workshop
Milan Matyáš Deutsch


AUTORSKÉ PRÁVO AKTUÁLNĚ V ROCE 2022

Autorský zákon č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), ve znění pozdějších předpisů, obsahuje v zásadě komplexní úpravu práva autorského a práv s autorským právem souvisejících, včetně zvláštního práva pořizovatele databáze (od účinnosti nového občanského zákoníku s výjimkou úpravy licenční smlouvy). Nabyl účinnosti 1. prosince 2000, dosud byl třiadvacetkrát novelizován.

Blíží se další novelizace. Aktuálně připravované změny se týkají zejména na implementaci směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu.Novelizace autorského zákona je nezbytná k implementaci směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/789.

Seznámíte se detailně s  problematikou autorského práva, aktuálními novelami autorského zákona a dopady občanského zákoníku ve vztahu k tématu, včetně aktuálních otázek vyplývajících z aplikační praxe a judikatury, též s přihlédnutím k právní úpravě evropské a aktuálním otázkám autorského práva v rámci Evropské unie.

Získáte informace o aktuálním stavu připravované novelizace.

 

 

28.2.2022
Praha - školicí centrum
Právo
Seminář
JUDr. Aleš Kout


PUBLIC RELATIONS S PŘEHLEDEM aneb kreativní komunikace a účinné PR

Komunikace někdy může připomínat Babylonskou věž a rozmotat všechny její nuance nebývá snadné… Fascinuje Vás otázka “jak být více vidět”? Přijďte na kreativní trénink k problematice PR a účinné komunikace. Pohybujeme se na pomezí oborů s mnoha tajuplnými názvy: Public relations, komunikace, kreativní psaní, content marketing, SEO. Cíl je však stále stejný: zodpovědět onu klíčovou otázku: “Co mám dělat, aby se o mé činnosti/produktu dozvěděli ti praví lidé?”

 

 

 

1.3.2022
Praha - školicí centrum
PR a marketing
Seminář
Milan Matyáš Deutsch


FINANČNÍ KONTROLA A INTERNÍ AUDIT (Zákon č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole, po 23 novelách)

On-line seminář, živý přenos

Seminář je zaměřen na výklad problematických oblastí a nejasností v činnosti kontroly, poskytuje příklady pro tvorbu pravidel a vnitřních předpisů o kontrole. 
Připomeneme si povinnosti, které stanoví obcím, krajům, organizačním složkám státu, příspěvkovým organizacím, veřejným VŠ, zdravotním pojišťovnám a v.v.i. zákon o finanční kontrole.

 

3.3.2022
On-line
Ekonomika a finance
On-line seminář
Ing. Miroslava Pýchová


PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE A SOUVISEJÍCÍ ČINNOSTI V ROCE 2022 V NÁVAZNOSTI NA „NOVELU STAVEBNÍHO ZÁKONA“

Umět pouze řemeslo pro úspěch nestačí! Praktický 1 denní kurz zaměřený na vše, co na stavbě potřebujete, nejen o projektové dokumentaci a stavebních dokumentech. Žádaná a „ostrá“ témata jako je výkresová a stavební dokumentace, stavební deník, normy, bezpečnost práce a povinná školení. Každý účastník obdrží studijní  materiál zpracovaný lektorem - sborník 50 stran. Velmi zkušený lektor s účastníky školení projde jednotlivé druhy dokumentace pro umísťování staveb, dokumentace pro povolování staveb a dokumentace pro odstraňování staveb. Seminář se věnuje i ekonomické části dokumentace (smluvním ujednáním, souhrnnému rozpočtu, správnému rozdělení výkazu výměr) a normovým hodnotám. Lektor kurzu projde i činnosti spojené s výstavbou, jako je autorský dozor, technický dozor či koordinátor BOZP.

Získáte cenný výklad soupisu prací, dodávek a služeb (výkazu výměr) z  hlediska možností změn zadání a realizace ve veřejných zakázkách.

 

 

10.3.2022
Praha - školicí centrum
Právo
Seminář
Ing. Jiří Blažek


KATASTR NEMOVITOSTÍ jako veřejný seznam a dobrá víra v zápisy v katastru 2022

Katastr je veřejný seznam a vyvstávají otázky, jak to je se zápisy v dobré víře?

Co platí? Poznejte současnou praxi na katastru přímo od zdroje!

Zjistíte současné poznatky související se změnami právních předpisů, kterými se činnost katastrálních úřadů řídí a upozorníme Vás na jejich dopad na základní zásady veřejného seznamu tak, jak byly nastaveny dle občanského zákoníku od 1.1.2014.

Získáte:

 • Přehled o funkcích, zásadách, obsahu a předmětu katastru nemovitostí jako veřejného seznamu.
 • Přehled o zápisech práv a jiných údajů do katastru nemovitostí, právních prostředcích k opravě chybných údajů v katastru nemovitostí, o revizi a obnově katastrálního operátu, o poskytování údajů z katastru nemovitostí a právních důsledcích porušení povinností na úseku katastru nemovitostí.
 • Jakou má katastr nemovitostí vazbu na další evidenční systémy týkající se nemovitostí.
 • Seznámíte se detailně s právní úpravy, judikatury, literatury a příkladů z oblasti katastru nemovitostí prostředkovat jejich poznání a praktické použití.
 • Dotazy z praxe pro lepší orientaci při využívání všech dostupných údajů z katastru.

15.3.2022
On-line
Právo
On-line seminář
Ing. Naděžda Vitulová


MENTÁLNÍ ZAOSTŘENÍ, aneb MOZEK A MYSL v rovnováze (2 denní kurz aplikované kineziologie)

"Pomohu Ti, aby sis mohl pomoci sám".

Nejste spokojeni se svým životem? Rádi byste to změnili, ale bojíte se změny a nevíte jak na to? Chcete se posunout dál, přemýšlíte o tom, děláte i nějaké kroky, ale... nejde to? Ale ano - jde to! Jen když najdete odvahu, získáte sebejistotu a sílu změnu uskutečnit. Začnou se dít věci. Jako když vypustíte roky uvězněného džina z láhve. Zažijete dobrodružství sebeobjevování a znovu získání radosti do života ve všech oblastech, kde to nyní vázne.

Skvělá mentorka Vám předvede metody kineziologie, které si rovnou vyzkoušíte. Ukáže Vám, jak se můžete spolehlivě zbavit strachů a zranění z minulosti. Uvidíte způsoby, jak si můžete zvýšit sebevědomí a sebehodnotu.

Kineziologie One Brain je jednou z nejznámějších metod alternativní medicíny. Uznávají ji i psychologové, lékaři nebo učitelé. Vznikla ve spojených státech v 60. letech 20. století. Je to jemná terapeutická metoda, která pomáhá zpracovat stres a bloky vzniklé v minulosti.

 • Umožňuje harmonizovat prožívání, emoce a systém přesvědčení.
 • Odstraňuje bariéry, které jsme získali v minulosti a pomáhá nám svobodně se rozhodovat v přítomnosti.

Zbavíte se podvědomých bloků, které mohou způsobovat zdravotní problémy, nemoci, nevyhovující vztahy, neúspěchy v práci atd. Pomocí kineziologického testu svalů můžete takový blok nalézt, odstranit a vytvořit nový model, který Vás bude podporovat a bude Vám prospěšný.

Řešit se dá v podstatě cokoliv - zdravotní problémy, vztahy, práci, firemní záležitosti, nízké sebevědomí.... nabízíme Vám jedinečnou příležitost k uvědomění a oslovení pravdy v nás.

Vytáhneme na světlo, co doopravdy chcete, a proč to nemáte. 

Je tu jen jedna podmínka: musíte opravdu chtít.

 

 

19.3.2022 - 20.3.2022
Praha - školicí centrum
Osobnostní rozvoj
Workshop
Mgr. Miloslava Rutová


Nový STAVEBNÍ ZÁKON aktuálně - co vlastně platí?

Nový stavební zákon - co vlastně platí? Institucionální změny – nepřijde reforma státní správy?Aktuální výklad nového stavebního zákona, dění kolem něj a dopadů navržených novel ze strany Ministerstva pro místních rozvoj a vlády. Stav příprav a implementace, očekávané dění v Poslanecké sněmovně a ve městech, které získávají vlastní stavební předpisy. Novela stavebního zákona, jejíž návrh vláda Petra Fialy schválila a postoupí k projednání Parlamentu, navrhuje odložit účinnost klíčových pasáží nové stavební legislativy do 1. července 2024. K původnímu datu, 1. červenci 2023, by tak vstoupila v platnost pouze část, která se týká tzv. vyhrazených staveb, tedy velkých investičních akcí, jako jsou například liniové stavby, které podle nové legislativy budou spadat do působnosti Specializovaného a odvolacího stavebního úřadu. Odložen by byl vznik plánovaných krajských stavebních úřadů. Vláda urychleně připravuje komplexní novelu stavebního zákona, která bude věcně řešit nedostatky nové stavební legislativy. Seznamte se přehledně se změnami i mýty, které novelizaci SZ provázejí. Je nový zákon přínos, či hrozba?

Přínos on-line kurzu pro Vás:

Na on-line kurzu se dozvíte současné dění a požadavky kolem nového stavebního zákona, jeho prováděcích předpisů a změnového zákona, který byl schválen. Získáte přehled změn, co už platí a co se očekává, v rámci nového stavebního zákona. Zaměříme se zejména na problematiku státní stavební správy, stavebního práva hmotného a stavebního řádu. Ozřejmíte si změny oproti stávající právní úpravě.

21.3.2022
On-line
Právo
On-line seminář
JUDr. Eva Kuzmová


SEBEKOUČINK aneb vzorce myšlení pro řešení problémů

Staň se tím, kým můžeš a chceš být. Dokážeš víc, než si nyní umíš představit. Pokud přemýšlíme o problému, o tom, co nám vadí nebo o tom, co je špatně, většinou dostáváme stále stejný výsledek – zvyšujeme svůj stres. Posilujeme bloudění v bludném kruhu. A zhoršujeme své nepříjemné pocity.

V čem to vězí?! Vše je v hlavě! Získejte praktický návod, jak z toho bludného kruhu konečně ven. Pusťte se do práce se svým mozkem a jednoduchou technikou začněte měnit své podvědomé programy a tak se Vám začne velmi rychle proměňovat svět kolem Vás a Vaše pocity z něj. Ukážeme Vám nevyhovující vzorce, dle kterých nevědomky jednáte zas a znova a brání vám posunout se dál. Vytáhneme na světlo, co doopravdy chcete, a proč to nemáte. Začněte právě teď a registrujte se na online seminář.

22.3.2022
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Mgr. Irena Dušková


Jak na problémového zaměstnance

On-line školení,  živý přenos

Na školení probereme  klíčové povinnosti zaměstnavatele podle zákoníku práce a tipy do praxe, jak na problémové zaměstnance. Dozvíte se, jak účinně využívat nástroje zákoníku práce, jak v souladu se zákonem zacházet s problémovými zaměstnanci. Prakticky si proberete nejčastější problémy se zaměstnanci a jejich prohřešky, poskytneme Vám návod, jak nalézt účinné a legální řešení problémů se zaměstnanci, a také upozorníme na nejčastější chyby v praxi zaměstnavatelů.

 

 

24.3.2022
On-line
Personalistika
On-line seminář
Mgr. Klára Valentová


AKTUÁLNÍ LEGISLATIVA VE STAVEBNICTVÍ v roce 2022 (nový občanský zákoník, činnosti a smlouvy, investorsko-inženýrská činnost a realizace staveb, katastr nemovitostí, ocenění daných

Praktické zkušenosti na Vaší straně! Komplexní průvodce aktuální legislativou ve stavebnictví pro rok 2022. Proč ji znát, kdo ji musí povinně respektovat a kdo za její nerespektování nakonec platí. Představíme Vám právní předpisy a aktuální legislativu, zejména pak nedávné změny, které se týkají katastru nemovitostí, novely stavebního zákona, nový zákon o veřejném zadávání a jejich návaznost na nový občanský zákoník. Seminář je určen osobám realizujícím přípravu stavebních záměrů, řešících stavební rozhodnutí nebo opatření vyžadované stavebním zákonem, uplatňováním vlastnických práv, smluvních ujednání z hlediska výsledku - stavebního díla - stavebních prací a nezbytnou nikoliv nadbytečnou dokumentaci.

25.3.2022
Praha - školicí centrum
Právo
Seminář
Ing. Jiří Blažek


SUPERASISTENKA jako nenahraditelná královna kanceláře (diplomatka, personalistka a někdy psycholožka)

Opravdu dokonalá asistentka je zlaté rouno každé společnosti!

Tři "nej" zásady superasistentky jsou: profesionalita, spolehlivost a zodpovědnost.

I když to tak nemusí na první pohled vypadat, dokonalá asistentka je duší i hnacím motorem kanceláře. Bez ní by nikdy nebyl žádný šéf, nebo manažer, tak úspěšný. Proto dokáže mnoho zaměstnavatelů práci superasistentky velmi ocenit a dobře finančně ohodnotit. Superasistentka je pravou rukou svého šéfa a jeho pokladem. Umí se chovat a jednat jako ředitelka kanceláře, diplomatka, personalistka a někdy psycholožka. Umí se vcítit do nálady nadřízeného, kolegů i obchodních partnerů, a podle toho nastavit svůj způsob komunikace. Rozhodně se nesmí bát jednání s lidmi. Jenže to samo o sobě nestačí. Přece jen musí mít další organizační schopnosti a vědomosti.

Jak zvládat práci superasistentky s přehledem, profesionalitou a elegancí?

Jak se stát královnou kanceláře?

Absolvujte intenzivní kurz určený pro Vás. Pomůže Vám upevnit jistotu a rozšířit dovednosti ve zvládání obvyklých i méně obvyklých situací, které asistentská práce přináší bez ohledu na organizaci, či společnost pro kterou pracujete, nebo budete pracovat. Ať už se jedná o veřejnou správu, firmu, nadnárodní korporaci, nebo “držíte stráž” na recepci.

Staňte se superasistentkou. Náš kurz patří k absolutní špičce a vyznačuje se vstřícností, rychlostí, stručností, zábavou ... a to především zásluhou těch nejlepších lektorů české manažerské scény.

 

 

30.3.2022
Praha - školicí centrum
Osobnostní rozvoj
Workshop
Více lektorů


SPISOVÁ A ARCHIVNÍ SLUŽBA v roce 2022 (včetně aktuálního stavu úpravy eSSI a novelizace právních předpisů spisové služby)

Správně, efektivně a v intencích nejnovější legislativy. Řádná správa dokumentů je věcí jak jednotlivců, tak i privátních subjektů a v neposlední řadě i veřejné správy. Spisová služba aktuálně čelí novým výzvám  v podobě elektronického dokumentu, elektronického úřadování, podepisování a dlouhodobého ukládání elektronických dokumentů. Stále se zrychlující změny právního prostředí, ve kterém spisová služba funguje, kladou zvýšené nároky na odbornost a soustavné sledování nových směrů a informací v oboru. Výzvu představují i evropské předpisy, např. evropské nařízení GDPR, nařízení eIDAS a také nové české právní předpisy o digitalizaci státní správy a novelizace předpisů stávajících, které mají významný vliv na výkon spisové služby zejména v její elektronické podobě.  

Seznamíte se s novinkami, současnou praxí a postihy v archivní a spisové službě. Proberete si, mimo jiné, významná stanoviska a názory na často pokládané dotazy, které vyplynuly z výkonu spisové služby a archivní péče, nebo z poznatků při kontrolní činnosti.

 

 

 

31.3.2022
On-line
Právo
On-line seminář
Mgr. Jan Schwaller