Velká novela zákoníku práce od 1.1.2021 a jak z ní nezešílet?

event_img
Začátek:7.4.2021
Stav:Lze se přihlásit
Variabilní symbol:2104201
Č. akreditace:AK/I-30/2017
Místo konání:On-line
Lektor:Mgr. Klára Valentová
Cena:2400 Kč
Dotovaná cena pro veřejnou správu a neziskové organizace:1900 Kč

Místo konání

On-line školení,  živý přenos
účastníci den před seminářem (nejpozději do 20:00 hod) obdrží materiál ke kurzu v PDF formátu

JAK BUDE ŠKOLENÍ PROBÍHAT:
- On-line školení proběhne přes aplikaci ZOOM.
- Připojení je velmi jednoduché, den před školením (nejpozději odpoledne do 14:00 hod) vám zašleme návod na připojení a přístupové údaje.

 

 KONTAKTY:

 • kontakt pro ověření přijetí přihlášky na kurz
 • další dotazy ohledně terminu kurzu a fakturace

Zákaznická linka 
pondělí - pátek:  10:00 - 13:00

 • e-mail: kurzy@i-erc.cz
 • telefon:  736 251 253 

 

 

O lektorovi

Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (2001). Od roku 2005 je advokátkou zapsanou v seznamu České advokátní komory. Již během studia a po jeho ukončení pracovala pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers a v roce 2001 začala působit v advokátní kanceláři Ambruz & Dark, která se později sloučila s advokátní kanceláří Deloitte Legal. Od roku 2012 spolupracuje s advokátní kanceláří Vilímková, Dudák & Partners, ve které je zodpovědná za oblast pracovního práva a ochrany osobních údajů. Oboru pracovního práva a ochrany osobních údajů se každodenně věnuje již 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Vedle klientské práce také pravidelně publikuje a přednáší na odborných seminářích a konferencích. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA) a vedoucím autorského týmu komentáře k zákoníku práce, který byl v roce 2018 vydán společností Nakladatelství C. H. Beck, s. r. o.

Největší změny pro personalisty a zaměstnavatele za poslední roky!

 

 

Co se naučíte

Seznámíte se krok za krokem s veškerými změnami a budete informováni, jaké problematické otázky novela vyřešila, a na praktických příkladech si tuto novou úpravu osvojíte. Největší změnou je bezesporu nová koncepce dovolené, která přinesla řadu povinností pro zaměstnavatele a také některé výkladové komplikace. Vysvětlíme vám pravidla počítání dovolené za kalendářní rok a dodatkové dovolené. Zaměstnavatelé musí aktualizovat své mzdové systémy, vyškolit zaměstnance, aby tuto problematiku ovládali, a případně zrevidovat vnitřní předpisy a pracovní smlouvy. Na druhou stranu novela řeší problémy a nedostatky původní úpravy, se kterými si sice praxe nějak poradila, ale ne vždy správně. V každém případě je nový systém spravedlivější a v řadě případů jde o jednoduché matematické počty. Novela také zavedla nový institut sdíleného pracovního místa a obsahuje další dílčí změny odstraňující výkladové či aplikační problémy. S novelizací se seznámíte tak, abyste si mohli Vaše znalosti zákoníku práce prohloubit právě o novinky, které novela od 1.1. 2021 přináší, a tyto novinky dokázali uvést do praxe.

 

 

Proč je dobré se zúčastnit

Jde o největší novelizaci za posledních několik let. Po více než 3 letech schválena dlouho očekávaná velká novela zákoníku práce, která od 1. 1. 2021 nabývá účinnosti a dopadá zásadním způsobem do personální praxe. Novela zákoníku práce se dotýká celé řady oblastí a na žádnou z nich nesmíte zapomenout. Čeho všeho se změny týkají a jak v praxi postupovat? Získejte ucelený přehled novinek, které novela přináší. Jedná se o průřezovou novelu zákoníku práce dopadající též do oblasti zaměstnanosti, která s sebou přináší podstatné změny mj. v oblasti dovolené, doručování písemností, přechodu práv a povinností a která zavádí do českého práva dosud neznámé instituty, jako je např. sdílené pracovní místo. Co všechno se mění, jak to budete muset zohlednit v praxi a na co nezapomenout? Zjistíte na tomto vysoce aktuálním kurzu, který vám pomůže se všemi zásadními změnami a jejich aplikací v personální práci. Nač složitě studovat z různých zdrojů a z důvodové zprávy k novele, když vás naše zkušená lektorka v klidu, v pohodě a srozumitelně změnami provede?

 

 

Časový harmonogram

On-line seminář, živý přenos

08.45-09.00 prezence účastníků (dříve příchozím neručíme přítomnost organizátora)
09.00-13.300
Odborný program
 

 

 

Osnova

 • Překážky v práci na straně zaměstnance.
 • Dovolená.
 • Náhrada škody.
 • Sdílené pracovní místo.

 

 

Pro koho je kurz vhodný

Pro všechny zaměstnavatele a pro ty jejich pracovníky, kteří se ve své praxi setkávají s pracovním právem. Zejména pro vedoucí zaměstnance a vedení organizace, HR managery, personalisty, specialisty v oblasti práce a mezd, pracovníky personálních (HR) oddělení a pro mzdové účetní, firemní právníky, a to jak ze soukromého, tak veřejného sektoru. Kurz je přínosem pro každou firmu či organizaci.

 

 

Přihlásit se

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Informace k přihlašování na semináře:

 • Přihlášky jsou přijímány pouze elektronicky.
 • Po vyplnění a odeslání elektronického přihlašovacího formuláře obdrží účastník e-mailem potvrzující automatickou odpověď o registraci.
 • V případě volby platby převodem, slouží tato automatická odpověď jako podklad pro realizaci úhrady účastnického poplatku. Zálohovou fakturu zasíláme pouze na vyžádání!
 • V případě, že Vám nebyl potvrzující e-mail doručen, prosím kontaktujte nás na tel.č. 725 993 812 nebo e-mailem na kurzy@i-erc.cz a my úspěšné přijetí vaši přihlášky ověříme.
Informace k platbě:
 • Platbu prosím poukazujte na účet č. 2001067847/2010, pod variabilním symbolem objednaného vzdělávacího semináře.
 • Vyúčtovací daňový doklad obdrží účastník v den konání semináře.


Fakturační údaje

Organizace:

Ulice:

Město:

PSČ:

IČO:

DIČ:

Číslo účtu:

Veřejná správa/NGO:
Dotovanou cenu uplatníte kliknutím do tohoto pole:

Kontaktní osoba

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

E-mail:

Slevový kód:

Způsob platby:
PřevodemHotově

Poznámka:

Smluvní podmínky:
Souhlasím se smluvními podmínkami

Seznam účastníků

TitulJménoPříjmeníDatum narozeníMísto narozeníFunkceMobil

Zaškrtněte toto pole pro úspěšné odeslání formuláře: